خدمات فوری : ۰۹۳۵۲۳۷۷۱۳۳

خدمات لوله بازکنی و ساختمان

رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت در بسیاری از موارد به راحتی صورت می گیرد و نیازی به کنده کاری و آوار برداری و هزینه جانبی و زیاد نیست. زیرا بسیاری از نم ها و رطوبت های ایجاد شده به دلیل نشت آب از اطراف محل آبریز و لایه های زیرین و عدم بند کشی، عایق بندی یا قیرگونی مناسب است که برای بازسازی آن باید هزینه و زحمات زیادی متحمل شد.

در صورت نیاز ، جهت رفع نم می توانید با شماره های 22557048 و یا 09013225374 تماس بگیرید .

شایع ترین علت های نم : با تجربه ای که در این چند سال داشته ایم ، موارد زیر را به عنوان شایع ترین علت ها می توانیم بیان کنیم  :

در صورتی که نم از سقف باشد و سقفی که نم زده آخرین طبقه باشد به احتمال صد درصد مشکل از ایزوگام پشت بام می باشد . ممکن است از ایزوگام مرغوب استفاده نشده باشد یا اصلا فقط قیرگونی شده و از ایزوگام استفاده نشده است که تنها راه حل ایزوگام کردن پشت بام می باشد .

در صورتی نم از راه پله ها باشد ، معمولا علت حمام یا سرویس بهداشتی واحد بالایی ان راه پله می باشد که در ایزوگام کردن کف حمام یا سرویس بهداشتی مشکل را حل می کند . البته باید در نظر داشت چنانچه نم بوجود امده خیلی خیس باشد و یا اب از آن چکه کند به احتمال فراوان ترکیدگی لوله و نشتی اب علت اصلی می باشد .

چرا خانه ی من دیوار های نم گرفته دارد؟
خانه ی شما نباید دیوارهای نم گرفته داشته باشد.البته که همه ی ما دیده ایم که بعد از یک حمام طولانی و داغ قطره های آب روی دیوارهای حمام بوجود می آید اما این قطره ها باید بعد از سشوار کشیدن مو و زمان کمی از بین بروند.هیچ نشانه ای از نم و رطوبت نباید بعد از چند ساعت باقی بماند.
اگر دیوارهای خانه شما دائما نم دارو مرطوب هستند احتمالا شما مشکل نم گرفتگی دارید رفع نم باید شود در اینجا چند نشانه از اینکه رطوبت بیش از حد در خانه دارید را لیست میکنیم.
  • پوسته شدن رنگ یا کاغذ دیواری
  • وجود لکهیا حالت غیرعادی در دیوارها
  • دیوارهایی که با لمس کردنشان توجه نم دار بودنشان میشوید
  • کپک های قابل مشاهده
  • بوی نم کپک کهنه   
چه چیزی باعث ایجاد دیوارهای نم گرفته میشود؟
دانستن این موضوع و علم آن بسیار ساده است یا نم نمیتواند از خانه بیرون برود یا نم و رطوبت وارد خانه میشود.چکه و لوله کشی نامناسب از دلایل عمده ی وجود نم در خانه هستند.
 
چطور سقفی که چکه میکند و نم ورطوبت دارد را تعمیر کنیم ؟
علاوه براینکه چکه ی سقف باعث میشود منزل شما چهره ی زشتی پیدا کمد همچنین این چکه کردن میتواند باعث بروز مشکلات جدی شود.
تشخیص منبع چکه و نم به چگونگی تعمیر آن کمک میکند.متاسفانه پیدا کردن مکان چکه همیشه راحت نیست.آب میتواند در سقف و دیوارها و بین منافظ حرکت کند و همین کار شناسایی منبع آن را سخت میکند.
رفع نم ساختمان
وقتی منبع اصلی چکه را پیدا کردید زمان آن میرسد که منبع دقیق آن را پیدا کنید و آنرا تعمیر کنید .
چکه های پشت بام:در روی پشت بام دنبال هرگونه صدمه یا درز و سوراخ احتمالی بگردید که باعث میشود آب به داخل نشت پیدا کند میتوانید از یک سیم استفاده کنید و هر سوراخی را برای عمق و اندازه ی آن بررسی کنید تا ببینید آب باران از آنجا نشت پیدا کرده یا نه.
اگر روی پشت بام صدمه ی خاصی دیده نمیشود باید از طریق سقف و نقطه ی چکه کردن آن منبع آن را پیدا کرد.درصورتی که همچنان همه جوانب را سنجیدید و علت اصلی را پیدا نکردید پس مشکل در لوله کشی است.
اگر محل چکه و نم مستقیما زیر سرویس بهداشتی یا حمام قرار داشته باشد.لوله کشی های این سرویس ها باید بررسی شود .
رفع نمای سقف
9 روش کم هزینه برای از بین بردن نم و رطوبت در زیرزمین:
تشخیص مشکل: آب یا نم در زیرزمین از دو منبع می آیند.یک منبع رطوبت داخلی است که روی دیوارهای خنک زیرزمین بوجود می آید که شباهت زیادی به قطرات آب دارد که روی یک نوشیدنی خنک در مکان گرم شکل میگیرند.منبع دیگر آب یا بخار آب است که از بیرون به داخل نشت پیدا میکند.
آب باران: برفهای آب شده یا آبی که روی سطح زمین قرار دارد و میتواند جذب اطراف فنداسیون شود و به داخل راه پیدا کند.آب میتواند از ترک ها به درون راه پیدا کند و یا میتواند در شکل بخار آب وارد اتاق ها و دیوارهای پرمنفذ شود.برای اینکه بفهمید چه چیزی باعث بروز مشکل میشود دیوارهای زیرزمین را با فویل آلومینیوم بپوشانید و چندروز بعد آنجا را بررسی کنید.رطوبت در سطح بیرونی فویل نشان دهنده ی رطوبت داخلی بالایی است.رطوبت پشت فویل یعنی رطوبت درون دیوارها وجود دارد.

رفع نم

خلاص شدن از رطوبت بیش از اندازه:تشخیص منبع رطوبت به خشک کردن زیرزمین کمک میکند.خروجی های خشک کن که مرطوب هستند را با نوار فویل محکم چسب بزنید تا از نفوذ هوای مرطوب به داخل زیرزمین جلوگیری شود.
عایق بندی لوله ها:چکه کردن مداوم لوله های آب سرد را با فوم عایق بندی کنید تا از رطوبت بیشتر جلوگیری شود.عایق فوم ارزان است و راحت میتوان آن را با قیچی به اندازه و دلخواه برش زد.
عایق بندی دیوارها:دیوارهای خارجی را عایق بندی کنید تا از ایجاد رطوبت جلوگیری شود.در آب و هوای سرد عایق بندی دیوارها در ذخیره ی انرژی و کاهش هزینه قبض های گاز به شما کمک میکند اما اگر آب از بیرون به داخل زیرزمین چکه میکند دیوارها را نپوشانید چون در این صورت شما فقط پتانسیل ایجاد کپک را تقویت میکنید.
آب را از فندانسیون دور نگهدارید:اگر بعد از بارش های سنگین یا ذوب شدن برف زیرزمین شما چکه میکند مطمئن باشید آب را از فندانسیون دور نگه دارید.
احتمالا مشکل برطرف میشود خاک باغ یا باغچه چسبیده به خانه شما معمولا با گذشت زمان نشت میکند و یک خاکریز ایجاد میشود که آبهای باران و برف را خودش جمع میکند و مستقیم به زیرزمین و دیوارهای زیرزمین هدایت میکند.
چمن کاری اطراف ساختمان و ریختن سنگ ریزه در کناره های دیواره این مساله را بدتر هم میکند.راه حلی که میتوانید استفاده کنید ایجاد شیب های با عمق 6 فیت که آب را به دورتر از فنداسیون هدایت کند.برای اطمینان بیشتر خاکهای درون حاشیه ها را با چند لایه از مواد مناسب مثل خاک پوشیده شده از چمن کود گیاهی یا سنگ ریزه بپوشانید.
این کار مانع از شناور شدن آب در اطراف فنداسیون میشود.
اب را اضافه کنید و شیب انها را بیشتر کنید.
اگر بعد از بارش باران زیرزمین شما چکه کند و شما آب رو ندارید حتما چند آب رو تعبیه کنید.آب رو آب باران را به بیرون از پشت بام و هرکجا که شما هدایتشان کنید میفرستند که بهتر است دور از دیوار های خانه و زیرزمین باشد لگر آب رو های جدید نصب میکنید یا از قبل داشتید حتما مراقب باشید که مسیر درونی آنها باز باشد و شیب مناسب داشته باشد تا در هدایت آب باران به بیرون مشکلی بوجود نیاید.سوراخها و ترکهای موجود در فنداسیون را پر کنید.
سوارخها و ترکهای موجود در فنداسیون میتوانند آب و رطوبت یرزمین را موجب شوند.پرکردن این ترکها مشکل را به طور کامل حل نمیکند اما به حل مشکل کمک میکند.
سیمان هیرولیکی برای پرکردن سوراخها و ترکها در فونداسیون بسیارعالیست چون مولد آن حتی در زیر آب هم دوام می آورد و در سوراخ جا میگیرد و با نهایت چسبندگی آن را میبندد.
دیوارها را ضدآب کنید:مواد ضدآبی وجود دارند که مثل رنگ هستند و با استفاده از آنها و پوشاندن دیوار با این مواد میتوان تمامی درزهای ریز را پر کرد و از چکه جلوگیری کرد.ابتدا باید سطح دیوار را صاف و صیقلی کنید.برای شروع از یک فرچه سیمی استفاده کنید و سطح دیوار را فرچه بزنید تا مواد نرم روی دیوار جدا شوند.سپس پودری که بعد از آن روی دیوار جامانده را با یک دستمال تمیز کنید.سپس از مواد ضد آب روی دیوار بکشید و مراقب باشید که اینکار را به بهترین نحو انجام دهید.
هدف از انجام اینکار این است که دیوار به مدت زیادی ضد آب باشد پس با فرچه در تمامی جهات از مواد روی دیوار بکشید تا هرگونه درز و سوراخ گرفته شود .
 
رفع نم در ساختمان ، بدون تخریب  چگونه انجام می شود ؟
معمولا برای  اینکه نشتی حمام و سرویس‌های بهداشتی را حل کرد  باید درزهای  سرامیک و کاشی را در چندین مرحله با سیمان سفید و نانو عایق رطوبتی پر شود. این کار از لق شدن سرامیک کف و کاشی کاری دیوار و و نفوذ آب به لایه های زیرین کف‌  جلوگیری می‌کند و مکانی کاملا آب بند ایجاد می نماید به این شیوه که بدون کندن و برداشتن کاشی و سرامیک کف و بدون نیاز به عایق کاری دوباره زیر سازی انجام می شود رفع نم و رطوبت بدون تخریب می گوییم .

اطلاعات تماس

تلفن:

22557048

شبانه روزی لوله با زکنی:09013225374

همراه:09352377133

ایمیل: info@lolebazkononline.com

 ...

لوله باز کنی آنلاین: مرجع تخصصی نقد و بررسی و انجام انواع خدمت ساختمانی و لوله کشی, لوله کشی سرد و گرم,گرفتگی لوله ,تعمیرات ساختمانی,کاشی کاری ,رفع نم,بنائیهای مربوط,رنگ کاری ,بنائی ,رسوب زدائی,رفع رطوبت,تشخیص ترکیدگی,لوله کشی آب,تخلیه چاه  نارمک#,لوله_ بازکنی پاسداران,لوله بازکنی نیاوران,تخلیه چاه شبانه روزی,خدمات لوله بازکنی سعادت اباد,لوله بازکنی شریعتی,رفع نم توالت,قیرگونی,ایزوگام,تعمیرات چاه,احداث چاه جدید,لوله بازکنی شرق تهران, لوله بازکنی  غرب,لوله بازکنی شمال تهران و #لوله بازکنی جنوب  تهران میباشد.

استفاده از مطالب وبسایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت کارنو میباشد.